O NÁS

Ride2sCool je zapsaný spolek, jehož účelem je zejména pro žáky a studenty ve větších městech České republiky zajistit, udržet a dále rozvíjet cyklistickou dostupnost základních, středních a vysokých škol, a to prostřednictvím uceleného programu a dalších vhodných nástrojů na celkovou podporu cyklistiky, vytvořených za tímto účelem spolkem. To vše z důvodů podpory a rozvoje osobnosti člověka, zejména dětí a dospívající mládeže tak, aby jim byly prostřednictvím podpory cyklistické dostupnosti škol vytvořeny positivní návyky, a to jak tělesného, tak duševního charakteru a došlo tak k celkovému rozvoji občanské společnosti, to vše při sledování veřejného zájmu a veřejné prospěšnosti.

Ride2sCool je projekt zaměřený na zkvalitnění a zpřístupnění možnosti dopravy do školy na kole pro děti ve věkovém rozmezí 6 – 14 let, který aktivně zapojuje vysokoškolské studenty jako průvodce a ochránce dětí v rámci jejich cesty do školy.

Projekt funguje na jednoduchém principu, kdy se starší starají o mladší a jejich rodiče tak nemusí mít o své děti strach.

Ride2sCool má za úkol ve spolupráci s jednotlivými školami vytvářet ideální podmínky pro rozvoj cyklodopravy jako každodenního, bezpečného a dostupného prostředku k cestě do školy, pro děti, které by se samy na kole na cestu do školy vydat nemohly.

Roční zpráva 2017

Roční zpráva 2016

stanovy-spolku

zapsany-spolek-2016

rocni-zprava-2015

Reportáž iDnes.cz

RIDE2SCOOL PROMO VIDEO

UP TV: TELEVIZNÍ REPORTÁŽ O PROJEKTU RIDE2SCOOL

Poděbrady R2S

ČESKÝ ROZHLAS o Ride2sCool

ŽURNÁL UP – Hledá se student

ŽURNÁL UP – Ride2sCool s rektorem