NAŠI INSTRUKTOŘI

Kdo s námi jezdí?

Ahoj, já jsem Kryštof, studuji na Fakultě tělesné kultury a svůj volný čas rád trávím venku s přáteli – nejlépe sportem,
nebo cestováním.

S R2S jezdím protože je to projekt, který mi dává smysl a opravdu pomáhá nejen dětem, ale i rodičům.
Po Olomouci je doprava na kole stejně nejefektivnější a když někam jedu, tak rád věnuju pár desítek minut,
abych děti doprovodil.

Ahoj, jmenuju se Lucka a studuju speciální pedagogiku na peďáku v Olomouci.

S Ride2sCool jezdím od letošního podzimu. Kromě ježdění na kole se ráda věnuju všemožným uměleckým činnostem od hraní divadla přes keramiku až po hru na flétnu, ukulele
a zpěv ve sboru.

Ride2sCool mi poskytuje jedinečnou příležitost vyjet na kolo, navíc v doprovodu skvělých dětských parťáků, se kterými se parádně povídá. Protože nejsem místní, poznávám také díky jízdám různé kouty Olomouce a nemotám se jen ve studentském centru města.

Když s dětmi vymýšlíme, co by se stalo, kdyby celá škola zapadala sněhem, nebo uvažujeme, který dinosaurus byl nejmasožravější, vždy i to zlepší náladu na celý den.

Čau, jmenuji se Lukáš, jsem studentem rekreologie FTK UP. Mým koníčkem je hlavně atletika, ale rád dělám většinu sportů (cyklistika, snowboarding, fotbal, tenis, apod.), celkově se snažím žít aktivně a zdravě.

S Ride2sCOOL jezdím, protože mě
1.Baví jezdit na kole a s dětmi je někdy dost srandy.
2.Líbí se mi myšlenka aktivní dopravy a propagace aktivního životního stylu. 3.Musím splnit odbornou praxi.

Doprovázet děti na kole je fajn. Donutí mě to vstát brzy ráno a díky tomu stihnu udělat víc věcí během dne. Pokud vás baví jezdit na kole a rádi podpoříte dobrou věc, tak byste se měli zapojit jako instruktoři Ride2SCOOL.


Hola hej, mé jméno je Tereza, jsem čistokrevná olomoučačka a nadšená studentka prvního ročníku Rekreologie. Posledních sedm let věnuji hodně času orientačním běhu se snahou
o co nejlepší reprezentaci.

Celá myšlenka R2S je moc krásná a představuje pro mne skvělé skloubení pohybu, prospěšné činnosti, neustálého poznávání nového (ač Olomouc je mým revírem, pobytu s dětmi a mnoho
dalšího. Je moc hezké vidět radost v dětským tvářích když se řítí do školy či zpět rychlostí blesku.
Zároveň né každý den má člověk možnost popovídat si
s kamarádem o nové lego stavebnici si šíleně těžké násobilce a to si prostě nemůžeš nechat ujít.

Jmenuji se Tomáš, jsem studentem 1. ročníku Rekreologie a jsem velice rád, že jsem se díky tomu mohl připojit k Ride2sCool.
Tam kde je kolo, to je moje.
Můžu říct, že Ride2sCool mi pomohlo poznat Olomouc,
pěkná odměna za to, že pomůžete dětem do školy.
A taky není nic lepšího než vidět Olomouc ráno ještě bez lidí.
Z těchto důvodů bych Ride2sCool doporučil nejen dětem, protože projet se po ránu je super, jejich rodičům, ale i studentům, kteří Olomouc vůbec neznají.

Ahoj, jmenuji se Petr a jako většina instruktorů jsem i já studentem Rekreologie, ve volném čase se věnuji
cestování, cestovatelskému klubu a jednou za čas si zaběhnu nějaký pořádný běžecký závod s délkou obvykle okolo 100km, někde v horách.

Děti se musejí hýbat, městské dopravě se musíme snažit ulevovat – to je přesně to co děláme, podporujeme pohybovou aktivitu dětí a vychováváme tak možná budoucí generaci, která bude na kole jezdit nadále nejen do školy, ale snad jednou i do práce. A benefity? Endorfiny, prevence civilizačních onemocnění, šetření životního prostředí a spousta dalších.Ahoj, naši mi dali jméno Šimon, studuji prvním prvním ročníkem Rekreologii na Fakultě Tělesné Kultury tady v Olomouci. Je to príma obor, který se prolíná s mými aktivitami, jako jsou všechny sporty světa (kolo, snowboard, skialpy, horolezení, fitness, turistika,…) a je také dost podobný skautu,
kam chodím už 11 let a z toho 6 let dělám vedoucího.
Díky časovému presu se učím spojovat příjemné s užitečným, což pro mě Ride2sCool určitě je, hezky se protáhnout ranní Horkou, odpoledne to vzít přes rozkvetlé parky Olomouce a přitom mít i malého parťáka.

Jmenuji se Vojta a jsem student 3. ročníku rekreologie. Když zrovna nejsem ve škole, tak se věnuji
sportům všech druhů.

Proč jezdím:
Jedním z mnoha důvodů, proč s Ride2sCOOL jezdím je skutečnost, že děti, které do školy vozíme mají zdravou energii a radost už od chvíle kdy se probudí. Je super se nechat
ráno trošku ovlivnit a připojit k nim. Je vidět, že děti, které doprovázíme se do školy opravdu těší (nebo alespoň na jízdu :D)
a jsem rád, že díky nám tu možnost mají.
Proč by měli ostatní:
Protože to je skvělý způsob, jak začít den, a ještě podpoříte smysluplný projekt.

Bonus – tip:
Moje taková specialitka je to, že na kole jezdím bez sedlovky. Je to skvělý způsob, jak regulovat sedavý způsob života (protože i na kole většinu všichni sedí 12) a bez sedla se prostě sedí špatně.

Ahoj, jmenuji se Anička a jsem studentkou rekreologie – oboru, kterej byl snad stvořenej přímo pro mě. A zrovna Ride2sCOOL je toho krásným důkazem. Úžasnej projekt, ke kterýmu jsem se dostala hned v prvních dnech mého studia v Olomouci.
Nadchla mě jak tato myšlenka podporující pohybovou aktivitu dětí (a zároveň i studentů), tak úžasná parta, která je neoddělitelnou součástí R2S.
K tomu zářící dětičky a jejich každodenní příběhy ze školy
pak snadno zlepší celej den. Zanedlouho jsem se proto do projektu chtěla zapojit ještě více do hloubky a stala jsem se koordinátorkou jízd. Doporučuji každému, kdo se rád hýbe, rád se kochá malebnou Olomoucí, rád si pročistí hlavu a rád se zasměje s těmi, co se smějí pořád, aby se k nám připojil!

Čáu! Přijel jsem do Olomouce z Prahy studovat zde oblíbenou Rekreologii. Mám rád pohyb, adrenalin, komunikaci s lidmi, organizování akcí, kreativní činnost – prostě to byla jasná volba! Doprava by měla být podle mého činnost rychlá, zábavná a ještě aby přispívala našemu zdraví – tyhle věci přesně cyklistika splňuje a je super tato moudra skrze Ride2sCOOL předávat dále mladým riderům!