Nejvýznamnější událost na světě

Dne 1. 6. je jeden z nejdůležitějších svátků na světě! My ho slavili ve Smetanových sadech v rámci akce pořádané Nadací Bezpečná Olomouc. Děti během akce dostávaly kartičky, které zaplňovaly razítky za splnění nějaké disciplíny či úkolu u jednotlivých stánků.
Stanoviště Ride2scool bylo č. 14 a aktivity na něm připravily studentky Rekreologie FTK UP Iva Vávrů a Martina Velimová.
Úkolem dětí školního věku bylo absolvovat krátkou trasu (pěšky), na níž byly 3 obrázky s různou dopravní situací, kterou měly umět vyřešit (jen říct, co by udělaly, kdyby se před ní dostaly).
1) situace – kruhový objezd s trasou pro pěší a cyklisty: zastavím, rozhlédnu se a když nic nejede, přejedu cestu v místě pro cyklisty
2) situace – konec chodníku a stezky pro cyklisty z důvodu křížení komunikace, který na druhé straně pokračuje: opět stejná reakce, zastavím nebo přibrzdím a rozhlédnu se před dalším pokračováním.
3) situace – červená na semaforu: zastavím a počkám na zelenou. Poté překonám křižovatku po trase pro cyklisty.

Děti předškolního věku byly svezeny v cyklonáklaďáku, trasu se situacemi absolvovat nemusely nebo ji pouze projely tam a zpět na malé koloběžce.

Rodiče se mohli s dětmi libovolně u cyklonáklaďáku nejen fotit, ale také své děti svést. Děkujeme všem zúčastněným!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *